Популярные статьи
Новости
Интернет-портал «Неформальное образование для всех поколений» - одна из самых мощных платформ Беларуси,

Pages:     || 2 | 3 | 4 | 5 |   ...   | 35 | ПЕДАГОГИЧЕСКОЕ ОБРАЗОВАНИЕ В. Г. МАРАЛОВ ОСНОВЫ САМОПОЗНАНИЯ

Федеральное агенство по образованию Братский Государтвенный университет Кафедра философии и социологии

Что стоит почитать женщинам для поднятия самооценки и умения обращаться с мужчинами. Содержание статьи

  Рано или поздно любой человек перестает довольствоваться имеющимися у него навыками и способностями

Stilimi për natën në flokë të lagur. Pigtails për natën ose një mënyrë për të krijuar curls bukur

 1. Spikelets për të krijuar curls volumetrike dhe të bukura
 2. Gërsheta konvencionale me tre thumba për curls përsosur
 3. Stilimi curler
 4. Shtrimi pa ndihmën e mjeteve speciale
 5. Stil i thjeshtë për flokë me gjatësi të mesme
 6. A jeni një nga ato miliona gra që janë duke luftuar të mbipeshin?

Shpesh, dëshirat e grave shkojnë kundër të dhënave natyrore. Vajzat me curls bukur duan të marrin flokë të drejtë, dhe bukuritë me flokë të gjatë duan të kenë. Por agjentët moderne të kaçurreve shkatërrojnë strukturën e flokëve. Por sot, ju mund të gjeni një numër të madh të mënyrave të ndryshme për të krijuar curls, pa përdorur mjete dhe pajisje të posaçme.

Mënyra më e zakonshme janë pigtails për natën. Në këtë mënyrë, të gjitha vajzat mund të përdorin, sepse nuk ka asgjë më të lehtë sesa të bishtalec pigtails të zakonshëm, dhe në mëngjes për të marrë curls bezdisshëm në kokë.

Spikelets për të krijuar curls volumetrike dhe të bukura

Në mënyrë që të merrni një vëllim në mëngjes hairstyle me onde Ju mund të bishtalec bishtalec francez për natën.

Në mes është e nevojshme të bëhet një ndarje e barabartë, për këtë qëllim përdoret një krehër e sheshtë me dhëmbë të rrallë. Nga fillesat e përparme, në shumën e dy copave, dhe do të krijojë një spikelet. Pozicioni i lartë i bishtalecit thotë për vëllimin e fortë të flokëve në mëngjes.


Pozicioni i lartë i bishtalecit thotë për vëllimin e fortë të flokëve në mëngjes

Në kurorën në anën e djathtë, është e nevojshme të ndani tre fillesa identike që përhapen njëra mbi tjetrën. Shtrëngoni bishtalecin për të qenë më i ngushtë.

Procedura e perekidki vazhdon, por fillesat anësore shtohen gradualisht. Kur bishtaleca është gërshetuar në nivelin e veshëve, flokët e rrafshuar do të mblidhen dhe do të mbeten vetëm tre fillesa kryesore, bishtaleci standard është i endur deri në fund.

Në anën e majtë ju duhet të bëni të njëjtat hapa. Një mundësi e shkëlqyeshme për fashionistas të rinj që ndjekin shkollën.

Gërsheta konvencionale me tre thumba për curls përsosur

Në mënyrë që të bëni curls duke përdorur gërsheta të lyera për natën, mund të përdorni opsionin standard të gërshetimit. Për të krijuar kaçurrela të vogla , do t'ju duhet më shumë gërsheta, rreth 10-20 gërsheta të hollë.


Shtë e nevojshme të bëni sa më poshtë:

 • Koka ime, e njomur me një peshqir dhe krehër. Ju nuk duhet t’i thani flokët me tharëse flokësh, sepse ato duhet të jenë të lagura. Curls merren vetëm kur gërshetat e "lagura" janë të lidhura, duke u tharë gjatë natës në një mënyrë natyrale;
 • Mbushni një tas të vogël me ujë dhe shtoni llak atje duke spërkatur;
 • Ndani fillesat dhe krehërat e nevojshme. Me ujë nga tasi lyejmë kaçurrelën dhe e gërshetojmë pigment i zakonshëm . Nëse ka një zhurmë, atëherë është më mirë ta lini atë të paprekur;
 • Kështu bëjmë me të gjitha flokët. Në këshilla, për fiksim, përdoren elastikë të hollë. Do të duhen rreth një orë për të endur të gjitha gërshetat. Numri i gërshetave varet nga trashësia e flokëve;
 • Të gjitha gërshetat që rezultojnë duhet të fiksohen me llak;
 • Pas tharjes së plotë, domethënë në mëngjes, hidhni pigtails. Për të siguruar, spërkatni ato me një shtresë tjetër të llakut;
 • Curls nuk duhet të krehen, sepse krehri do t'i bëjë ata me gëzof, dhe hairstyle do të duket si një luleradhiqe. Curls të tilla janë në gjendje të qëndrojnë në kokë për rreth tre ditë.

Me ndihmën e një krehër është e nevojshme të bëni ndarjen e një kryqi.

Rezultati do të jetë katër fijet. Gërshetimi mund të fillohet nga secila prej katër anëve, tre të tjerat ndahen nga një barret për të shmangur ndërhyrjen.


Gërshetimi mund të fillohet nga secila prej katër anëve, tre të tjerat ndahen nga një barret për të shmangur ndërhyrjen

Fijet e zgjedhura ndahen në gjysmë dhe përdredhen në një pako, për shembull, në një drejtim të akrepave të orës.

Dy fillesa janë të përdredhura së bashku dhe të fiksuara në simite. Ne gjithashtu bëjmë pjesën tjetër të pjesëve.

Si rezultat, në mëngjes, do të dalë si pas curlers me diametër të madh. Hairstyle duket romantike dhe femërore.


Hairstyle duket romantike dhe femërore

Tofarë duhet të bëni nëse nuk ka kaçurrela dhe hekurosje, dhe unë dua të marr curls bukur? Përgjigja është e thjeshtë - pigmente për natën. Kjo metodë e tundjes nuk është inferiore në rezultatin ndaj çdo pajisje, dhe flokët mbeten të sigurt dhe të shëndoshë.

Stilimi i flokëve për natën është mënyra më e lehtë për të mos humbur minuta tuaj në mëngjes për të krijuar stilimin dhe stilimin e flokëve. Por, në mënyrë që t’i bëni flokët tuaj të përshtatshëm dhe në të njëjtën kohë të flini paqësisht gjatë gjithë natës, ka shumë mënyra nga të vështira deri tek më të lehtat. Interesante se stilim i thjeshtë për natën do të ndihmojë në krijimin e një imazhi vërtet interesant dhe origjinal dhe do të tërheq vëmendjen dhe do të ngre pyetje, për shembull, se si mund të arrini të bëni një përsosmëri të tillë ("Stilimi klasik i flokëve").

Për ta bërë stilimin me të vërtetë të shkaktojë vetëm emocione të tilla, nuk duhet të përdorni shumë produkte të stilimit apo edhe mënyrën më të mirë për të bërë pa to. Lehtësia e krijimit të një stili para gjumit është se nuk keni nevojë të mbani gjurmët e kohës dhe menjëherë mund të admironi rezultatet e transformimeve të natës.

Por nëse dëshironi të krijoni një imazh me të vërtetë komplekse dhe të jashtëzakonshme, mund të përdorni curlers të veçantë të flokëve që përdoren për natën, ose mund të përdorni mjete styling bazuar në përbërës silikoni që do t'ju japin një sasi të jashtëzakonshme. Shtë e rëndësishme të mbani mend që çdo stilim (veçanërisht ai i bërë para gjumit) duhet të bëhet vetëm në flokë të larë mirë dhe të tharë (ka një gërvishtje ndaj këtij efekti kur krijoni një stilizim pa mjete speciale).

Stilimi curler


Stilimi curler

Ndoshta mënyra më e lehtë për të marrë curls të bukura dhe elastike në mëngjes është t'i kthesni ato mirë në curlers dhe t'i lini ato për natën. Më shpesh, një stilim i tillë bëhet në një sallon të veçantë bukurie, por mund të përpiqeni të riprodhoni këtë procedurë në shtëpi, veçanërisht pasi nuk ka asgjë të vështirë në të. Për flokët styling gjatë natës, më të përdorurit curlers të ndryshme (përveç rollers termik), ju mund të përdorni spirale plastike, të buta, kadife, curlers ose bumerangs ("Metodat e stilimit të flokëve në curlers").

E gjithë çështja e këtij stilimi natë është se për shkak të efektit afatgjatë, flokët me të vërtetë marrin vëllimin e nevojshëm edhe pa përdorur shkumë ose mousse për elasticitet dhe butësi të këshillave. Para procedurës, flokët duhet të lahen dhe të përdoren çdo mjet pas pastrimit të kokës. Pastaj flokët janë të krehura dhe menjëherë mund të filloni të kthesoni flokët, është mirë të filloni nga pjesa e prapme e kokës dhe gradualisht të zhvendoseni në tempuj.

Kështu, është e mundur të kapni të gjitha flokët dhe paksa të lehtësoni procesin e stilimit të flokëve gjatë natës. Pasi të keni flokët të shtrembëruar, ju mund të shkoni në shtrat, pasi të keni zgjedhur vetë një pozicion të rehatshëm.

Mëngjesin tjetër ju duhet të hiqni me kujdes curlers dhe të fshij flokët me duart tuaja, curls duhet të kthehen elastike dhe të qetë, ju mund të përdorni opsionalisht llak për flokët.

Shtrimi pa ndihmën e mjeteve speciale


Shtrimi pa ndihmën e mjeteve speciale

Përveç curlers, ka disa mënyra të zakonshme të stilimit të flokëve gjatë natës. Për ta bërë këtë, nuk keni nevojë të përdorni ndonjë mjet të veçantë, vetëm sa të lani dhe thani flokët në çdo mënyrë të zakonshme. Për shembull, për të marrë një vëllim të shkëlqyeshëm të mëngjesit, thjesht mund të bëni një rreze të lartë ose të mblidhni flokët në një bisht të lartë.

Falë kësaj metode, flokët do të kenë një vëllim të shkëlqyeshëm, për të kursyer stilimin do të jetë e mjaftueshme që t’i krehni flokët me shkumën dhe ta rrahni në rrënjë me gishtat dhe stilim në modë eshte gati Ju gjithashtu mund të përdorni një stil të thjeshtë për natën për vajzat që kanë një "kaskadë" të prerjes së flokëve.

Për të krijuar kaçurrela të bukura gjatësi të ndryshme ju duhet të kthejni fillesat në mënyrë që të merrni flagelën e zoti, e cila, nga ana tjetër, duhet të fiksohet me shirita të butë ose të padukshëm. Pas kësaj, ju mund të shkoni në shtrat, dhe në mëngjes vetëm shpejt krehni curls dhe rrahni ato me gishtat në krye. Për vajzat me prerje flokësh të shkurtër, për të shmangur kohën e humbur në mëngjes, mund të përdorni rrjetën e zakonshme të flokëve, e cila nuk do lejojë që flokët të lyhen dhe të mbajnë flokët tuaj.

Stil i thjeshtë për flokë me gjatësi të mesme


Stil i thjeshtë për flokë me gjatësi të mesme

Me këtë stilim, ju mund të krijoni hairstyle e bukur as nuk përdorni ndonjë mjete speciale për stilimin. Së pari ju duhet të përgatisni vjedhurazi të rehatshëm ose lidhje të vogla flokësh. Stilimi i flokëve gjatë natës ndodh në disa faza, së pari ju duhet të lani dhe lagni flokët, atëherë flokët, kur janë të lagur, ndahen në fillesa dhe krehni mirë.

Pas manipulimeve të tilla, ju duhet të gërshetoni elastikë dhe gërsheta në të gjithë kokën tuaj. Sasia dhe trashësia mund të rregullohen në varësi të rezultatit të dëshiruar. Për shembull, për valë të mëdha, ju mund të bëni vetëm dy gërsheta, dhe për valë të vogla, mund të bëni gërsheta aq të trasha sa gishti. Pasi të gjitha gërshetat janë gërshetuar, mund t'i lidhni me koka të padukshme në majë të kokës dhe të shkoni në shtrat.

Në mëngjes, duhet të gërshetoni butësisht gërshetat dhe të krehni flokët, nëse keni nevojë për një efekt të shkëlqyeshëm të ngjashëm me valë, mund të bëni vetëm pak bishtalec të gërshetave me gishtat dhe hairstyle e fiksuar me llak ("Si të kujdeseni për flokët me onde"). Për valët e lehta, duhet të krehni mirë flokët dhe të përdorni një llak të fiksimit të mesëm ose plotësisht pa peshë.

A jeni një nga ato miliona gra që janë duke luftuar të mbipeshin?

Dhe të gjitha përpjekjet tuaja për të humbur peshë nuk patën sukses?

Dhe a keni menduar tashmë për masa radikale? Shtë e kuptueshme, sepse një shifër e hollë është një tregues i shëndetit dhe një arsye për krenari. Përveç kësaj, është së paku jetëgjatësia e njeriut. Dhe fakti që një person që humbet “paund shtesë” duket më i ri është një aksiomë që nuk kërkon prova.

Stilimi i flokëve gjatë natës ose si të ngriheni në mëngjes "me atë këmbë" - 4.2 nga 5 bazuar në 10 vota

A preferoni të lani flokët para gjumit, në mënyrë që herët në mëngjes, përpara se të zgjoheni plotësisht, mos nxitoni përreth banesës me një peshqir në kokë?

Është ide e mire , e cila u ngrit jo vetëm për arsye lehtësie: duke larë flokët tuaj për natën, ju do t'i lejoni ato të thahen, dhe, për këtë arsye, të ruajnë shëndetin dhe bukurinë e tyre. Por zhgënjimi - në mëngjes, kur shikoni reflektimin tuaj në pasqyrë, keni frikë nga çrregullimi që ka folur në kokë. Cfare te bejme Sot ju sjellim në vëmendjen tuaj 7 hairstyles të thjeshta natën, duke ruajtur stilimin e flokëve; hairstyles që nuk do të lejojnë jastëkun të prishë pamjen e rregullt të flokëve tuaj girldo vajzë dëshiron të ecë me flokë të shtruar bukur çdo ditë. Por ligji i kuptueshmërisë nuk e lejon këtë - një hairstyle e freskët për natën "shkatërrohet" nga një jastëk. Në mëngjes për të kaluar një minimum kohe në stilimin e flokëve dhe gjithmonë të dilni jashtë, pasi në catwalk, ne ofrojmë 7 hairstyle që ju duhet të bëni para gjumit.

1. Në mëngjes për të marrë një hairstyle me një neglizhencë të lehtë të quajtur kokë shtrati, përzierni butësisht flokët, pa prekur rrënjët. Mblidhni paketën me një çamçakë të leckë të butë.

2. Për valët e buta, thani flokët tuaj, duke drejtuar një rrymë ajri poshtë në këshilla. Aplikoni një mous të vogël për të shtuar vëllim në rrënjët dhe një locion për styling krem ​​për të gjithë gjatësinë e flokëve, përveç zonës së rrënjës. Merrni një fije floku një herë, e lagni në parzmore me rripa të lirshëm në drejtim nga fytyra dhe fiksoheni me kapëse flokësh.

3. Për të marrë efektin e "vetëm jashtë kabinës", përdorni curlers të butë. Mos i thani plotësisht flokët, i lagni curls. Në curlers të tillë është e rehatshme për të fjetur. Për ta bërë gjumin më të rehatshëm, fle në një jastëk të butë pendë. Curlers butë - mjeti më i butë i flokëve. Nëse keni kohë, mos i fryni flokët. Pasi të prisni pak, flokët do të fillojnë të thahen, qepni curlers. Pas heqjes së tyre, ju merrni një rezultat të shkëlqyeshëm.

4. Për pronarët prerje flokësh të shkurtër ekziston një mënyrë gjithashtu. Duke u zgjuar në mëngjes, ata do të harrojnë frazën "Unë rashë nga kamioni i hale, më shpërtheu kokën". Për t’i mbajtur flokët të mos ngjiten në anët, zëvendësoni jastëkun e pambukut me një saten ose mëndafsh. Sipërfaqja e lëmuar do të lehtësojë fërkimin. Për vëllim, pin flokët përpara me një shirit të vogël flokësh.

5. Për ta zbutur flokë kaçurrelë , aplikoni në mous të flokëve të thatë ose pothuajse të thatë për të rregulluar curls. Pastaj krehni krehën me dhëmbë të imët. Rezultati fiksohet me shirita prapa veshëve. Për të shmangur rrudhat, vendosni copa të vogla letre nën kunjat.

6. Merr dritë flokë me onde mund të jetë duke përdorur bishtalec. Bukuroni një numër të përshtatshëm për ju gjatë natës.

7. Dy vjet më parë ishte në modë të krijosh tufa me ndihmën e "bagelave" speciale. Tani ata janë në të kaluarën, por mos i hidhni në plehra. Ato mund të përdoren për hairstyles për natën. Duke e hequr atë në mëngjes, do të merrni kaçurrela të zoti, të freskëta.

Tofarë duhet të bëni nëse nuk ka kaçurrela dhe hekurosje, dhe unë dua të marr curls bukur?
A jeni një nga ato miliona gra që janë duke luftuar të mbipeshin?
Dhe të gjitha përpjekjet tuaja për të humbur peshë nuk patën sukses?
Dhe a keni menduar tashmë për masa radikale?