Популярные статьи
Новости
Интернет-портал «Неформальное образование для всех поколений» - одна из самых мощных платформ Беларуси,

Pages:     || 2 | 3 | 4 | 5 |   ...   | 35 | ПЕДАГОГИЧЕСКОЕ ОБРАЗОВАНИЕ В. Г. МАРАЛОВ ОСНОВЫ САМОПОЗНАНИЯ

Федеральное агенство по образованию Братский Государтвенный университет Кафедра философии и социологии

Что стоит почитать женщинам для поднятия самооценки и умения обращаться с мужчинами. Содержание статьи

  Рано или поздно любой человек перестает довольствоваться имеющимися у него навыками и способностями

Si të bërtas një dërrasë për të bërë curls bukur. Pigtails për natën ose një mënyrë për të krijuar curls bukur

 1. Spikelets për të krijuar curls volumetrike dhe të bukur
 2. Braids tradicionale tre-spit për curls përsosur
 3. Dizajni i flokut
 4. Hedhja pa ndihmën e mjeteve të veçanta
 5. Stil i thjeshtë për flokë të mesme
 6. A jeni një nga ata miliona gra që po luftojnë me mbipeshën?

A preferoni të lani flokët para gjumit, kështu që herët në mëngjes, para se të zgjoheni plotësisht, mos nxitoni rreth banesës me një peshqir në kokën tuaj?

Është ide e mire , e cila u ngrit jo vetëm për arsye të komoditetit: duke larë flokët për një natë, ju do t'i lejoni që të thahen dhe prandaj ruajnë shëndetin dhe bukurinë e tyre. Por frustrimi - në mëngjes, kur ju shikoni reflektimin tuaj në pasqyrë, ju keni frikë nga çrregullimi që ka mbërthyer në kokën tuaj. Çfarë duhet të bëni? Sot ne sjellim në vëmendjen tuaj 7 hairstyles thjeshtë gjatë natës, duke ruajtur stilin e flokëve; hairstyles që nuk do të lejojnë që jastëku të shkatërrojë pamjen e zhdërvjellët të flokëve tuaj. Çdo vajzë dëshiron të ecë me flokë të hedhur bukur çdo ditë. Por ligji i poshtërsisë nuk e lejon këtë - një hairstyle e re për natën "shkatërrohet" nga një jastëk. Në mëngjes të kaloni një minimum të kohës në styling e flokëve dhe gjithmonë të dilni, si në catwalk, ne ofrojmë 7 hairstyles që ju duhet të bëni para gjumit.

1. Në mëngjes për të marrë një hairstyle me një neglizhencë të vogël të quajtur kokë krevati, butësisht përzier flokët tuaj, pa prekur rrënjët. Mblidhni paketën me një çamçakëz të butë.

2. Për valët e buta, thithni flokët tuaj, drejtoni një rrymë të ajrit poshtë në këshilla. Aplikoni një mousse të vogël për të shtuar vëllimin e rrënjëve dhe një locion krem ​​për të gjithë gjatësinë e flokëve, me përjashtim të zonës së rrënjëve. Merrni një fije floku një në një, lyejeni në pajime të lirshme në drejtimin nga fytyra dhe kapeni me prerje flokësh.

3. Për të marrë efektin e "vetëm jashtë kabinës", përdorni butonat e butë. Jo flokët tuaj plotësisht të thatë, të përfundojë curls. Në harqe të tilla është e rehatshme për të fjetur. Për të bërë gjumin më të rehatshëm, fle në një jastëk të butë pendë. Soft curlers - mjet më të butë për flokët. Nëse keni kohë, mos i thani flokët e thatë. Pas pritur pak kohë flokët do të fillojë të thatë, era e curlers. Pas heqjes së tyre, ju merrni një rezultat të madh.

4. Për pronarët e shkurtimeve të shkurtra, ekziston edhe një rrugëdalje. Zgjohen në mëngjes, ata do të harrojnë për frazën "Unë ra nga kamion hale, frenuar kokën time." Për të mbajtur flokët tuaj nga fërkimit në anët, të zëvendësojë pillowcase pambuku me një saten ose mëndafshi një. Sipërfaqja e lëmuar do të lehtësojë fërkimin. Për vëllim, pin flokët në frontin me një unazë të vogël të flokëve.

5. Për të zbutur flokët kaçurrelë, aplikoni një mousse për të rregulluar curls në flokë të thatë ose pothuajse të thatë. Pastaj kreh me krehër me dhëmbë të imët. Rezultat të mbërthen me hairpins prapa veshët. Për të shmangur rrudhat, vendosni copa të vogla letre nën këmbët.

6. Merrni flokët me onde të lehta, mund të përdorni shiritat. Braid një numër i përshtatshëm për ju gjatë natës.

7. Dy vjet më parë ishte në modë për të bërë bunches me ndihmën e "bagels" të veçantë. Tani ata janë në të kaluarën, por mos i hidhni në plehra. Ato mund të përdoren për hairstyles për natën. Duke hequr atë në mëngjes, ju do të merrni të pastra të freskëta, të freskëta.

Shpesh, dëshirat e grave shkojnë kundër të dhënave natyrore. Vajzat me curls cute duan të marrin flokët e drejtë, dhe bukuritë me flokë të gjatë duan të kenë. Por agjentët e shirjeve modern shkatërrojnë strukturën e flokëve. Por sot, ju mund të gjeni një numër të madh mënyrash të ndryshme për të krijuar curls, pa përdorur mjete dhe pajisje të posaçme.

Mënyra më e zakonshme janë pikturat për natën. Në këtë mënyrë, të gjitha vajzat mund të përdorin, sepse nuk ka asgjë më të lehtë se sa të gërshetoj gërshetat e zakonshëm, dhe në mëngjes për të marrë curls i pangopur në kokë.

Spikelets për të krijuar curls volumetrike dhe të bukur

Në mënyrë që të merrni një hairstyle voluminoze në mëngjes ju mund të bishtalec bishtalec frëngjisht për natën.

Në mes është e domosdoshme të bëhet një ndarje madje, për këtë qëllim përdoret një krehër e sheshtë me dhëmbë të rrallë. Nga fillesat e para, në shumën prej dy copa, dhe do të krijojë një spikelet. Pozicioni i lartë i bishtit thotë për vëllimin e fortë të flokëve në mëngjes.


Pozicioni i lartë i bishtit thotë për vëllimin e fortë të flokëve në mëngjes

Në kurorën në anën e djathtë, është e nevojshme që të ndahen tre filiza identike që përhapen njëra mbi tjetrën. Shtrëngoni bishtalec të jetë më e fortë.

Procedura e perekidki vazhdon, por fillesat anësore shtohen gradualisht. Kur bishtalec është i endur në nivelin e veshëve, flokët e rrafshët do të mblidhen dhe vetëm tre fillesa kryesore do të mbeten, bishti standard është i endur deri në fund.

Në anën e majtë ju duhet të bëni të njëjtat hapa. Një opsion i madh për fashionistat e rinj që ndjekin shkollën.

Braids tradicionale tre-spit për curls përsosur

Për të bërë curls duke përdorur gërsheta të endura për natën, ju mund të përdorni opsionin e gërshetimit standard. Për të krijuar curls vogla, ju do të duhet më shumë gërsheta, rreth 10 deri 20 gërsheta të hollë.


Është e nevojshme të bëhet:

 • Koka ime, ngjyhet me një peshqir dhe kërkuan. Ju nuk duhet të thani flokët me një tharëse flokësh, sepse ato duhet të jenë të lagura. Curls janë marrë vetëm kur pëlhura "lagur" janë endur, tharje jashtë natës në mënyrë të natyrshme;
 • Plotësoni një tas të vogël me ujë dhe shtoni llak atje duke spërkatur;
 • Ndaj fillesat e nevojshme dhe krehër. Me ujë nga një tas, ne lagojmë curl dhe endje atë në një derdhje të rregullt. Nëse ka një zhurmë, atëherë është më mirë të lini atë të paprekur;
 • Kështu bëjmë me të gjitha flokët. Në këshilla, për fiksim, përdoreshin elastikë të hollë. Do të duhet rreth një orë për të endur të gjitha bishtat. Nga trashësia e flokëve varet nga numri i braids;
 • Të gjitha gërshetat që rezulton duhet të jenë të fiksuara me llak;
 • Pas tharjes së plotë, domethënë në mëngjes, hidhni poshtë pikat. Për të siguruar, spërkatni ato me një shtresë tjetër të llak;
 • Curls nuk duhet të jetë e kërkuan, sepse krehër do të bëjë ato me gëzof, dhe hairstyle do të duket si një luleradhiqe. Curls të tilla janë në gjendje të qëndrojnë në kokë për rreth tre ditë.

Me ndihmën e një krehër është e nevojshme që të bëhet një kryq kryq.

Rezultati do të jetë katër fije. Weaving mund të fillojë nga ndonjë nga katër anët, tre të tjerë janë të ndara nga një barrette për të shmangur ndërhyrjen.


Weaving mund të fillojë nga ndonjë nga katër anët, tre të tjerë janë të ndara nga një barrette për të shmangur ndërhyrjen

Fytyra e përzgjedhur është e ndarë në gjysmë dhe e shtrembëruar në një pako, për shembull, në drejtimin e orës.

Dy fije janë të përdredhur së bashku dhe të fiksuara në simite. Ne gjithashtu bëjmë pjesën tjetër të pjesëve.

Si rezultat, në mëngjes, ajo do të kthehet si pas big-diameter curlers. Hairstyle duket romantike dhe femërore.


Hairstyle duket romantike dhe femërore

Çfarë duhet të bëni nëse nuk ka shufër dhe hekurosje, dhe unë dua të marr kamxhik të bukur? Përgjigjja është e thjeshtë - pako për natën. Kjo metodë e valëzimit nuk është inferiore në rezultatin e ndonjë pajisjeje dhe flokët mbeten të sigurt dhe të shëndoshë.

Flokët styling për natën është mënyra më e lehtë për të mos humbur minuta tuaj në mëngjes për të krijuar styling flokët dhe styling flokët. Por, në mënyrë që t'i bëni flokët të arsyeshme dhe në të njëjtën kohë të flini në paqe gjatë gjithë natës, ka shumë mënyra nga e vështira tek më e lehtë. Është interesante se një stil i thjeshtë për natën do të ndihmojë në krijimin e një imazhi vërtet interesant dhe origjinal dhe do të tërheqë vëmendjen dhe do të ngrejë pyetje, për shembull, se si mund të arrini të bëni një përsosmëri të tillë (" Stili i flokëve klasik ").

Për ta bërë vetë styling të shkaktojë vetëm emocione të tilla, ju nuk duhet të përdorni shumë styling produkteve apo edhe mënyra më e mirë për të bërë pa to. Lehtësia e krijimit të styling para gjumit është se ju nuk keni nevojë për të mbajtur gjurmët e kohës dhe në mëngjes ju menjëherë mund të admirojnë rezultatet e transformimeve të natës.

Por në qoftë se doni të krijoni një imazh të vërtetë të ndërlikuar dhe të jashtëzakonshëm, mund të përdorni shufër flokësh të veçantë që përdoren për natën, ose mund të përdorni mjete styling bazuar në komponentët silikoni që do t'ju japin një sasi të jashtëzakonshme. Është e rëndësishme të mbani mend se çdo styling (sidomos që është bërë para gjumit) duhet të bëhet vetëm në flokë të larë dhe të thata (ka një zgjatim në këtë drejtim kur krijoni styling pa mjete të posaçme).

Dizajni i flokut


Dizajni i flokut

Ndoshta mënyra më e lehtë për të marrë curls të bukura dhe elastike në mëngjes është t'i ktheni ato mirë në curlers dhe t'i lini ato për një natë. Më shpesh, një styling i tillë është bërë në një sallon bukurie të veçantë, por ju mund të përpiqeni ta riprodhoni këtë procedurë në shtëpi, veçanërisht pasi nuk ka asgjë të vështirë në të. Për styling e flokëve gjatë natës, përdoren shumë lloje të pajimeve të flokëve (me përjashtim të rrotulluesve termalë të flokëve), ju mund të përdorni plastike, të butë, kadife, spirale ose bumerangë (" Metodat e styling për curlers flokët ").

Pika e tërë e këtij stili të natës është se për shkak të efektit afatgjatë, flokët me të vërtetë marrin volumin e duhur edhe pa përdorur shkumë ose mousse për elasticitet dhe butësi të këshillave. Para procedurës, flokët duhet të lahen dhe të përdoren çdo mjet pas pastrimit të kokës. Pastaj flokët janë të krehura dhe menjëherë mund të filloni të ktheni flokët, është mirë që të filloni nga pjesa e pasme e kokës dhe gradualisht të shkoni në tempuj.

Kështu, është e mundur për të kapur të gjitha flokët dhe lehtësisht të lehtësuar procesin e styling flokët gjatë natës. Pasi të gjitha flokët janë shtrembëruar, ju mund të shkoni në shtrat, pasi keni zgjedhur për veten tuaj një pozitë të rehatshme.

Të nesërmen në mëngjes ju duhet të hiqni me kujdes flokët dhe të lëvizni flokët me duart tuaja, curls duhet të dalë elastike dhe të butë, ju mund të përdorni opsionalisht llak flokësh.

Hedhja pa ndihmën e mjeteve të veçanta


Hedhja pa ndihmën e mjeteve të veçanta

Përveç curlers, ka disa mënyra të zakonshme të styling flokët gjatë natës. Për ta bërë këtë, nuk keni nevojë të përdorni ndonjë mjet të veçantë, aq sa duhet për të larë dhe tharë flokët në çdo mënyrë të zakonshme. Për shembull, për të marrë një vëllim të shkëlqyeshëm në mëngjes, thjesht mund të bëni një rreze të lartë ose të mbledhni flokët në një bisht të lartë.

Falë kësaj metode, flokët do të kenë një vëllim të shkëlqyer, për të ruajtur stilin, do të jetë e mjaftueshme për të krehur flokët me shkumë dhe e rrahën atë në rrënjë me gishtat tuaj dhe styling modë është gati. Ju gjithashtu mund të përdorni styling thjeshtë për natën për vajzat që kanë një "kaskadë" prerje flokësh.

Për të krijuar curls bukur gjatësi të ndryshme ju duhet të ktheni fillesat në mënyrë që të merrni flakë të zhdërvjellët, të cilat, nga ana tjetër, duhet të jenë të fiksuara me flokë të rehatshëm ose të padukshëm. Pas kësaj, ju mund të shkoni në shtrat, dhe në mëngjes sapo shpejt të krehni curls dhe mundi ato me gishtat në krye. Për vajzat me shkurtesat e shkurtra Për të shmangur kohën e humbur në mëngjes, mund të përdorni rrjetën e zakonshme të flokëve, të cilat nuk do të lejojnë flokët tuaj të flokëve dhe të mbajnë flokët tuaj.

Stil i thjeshtë për flokë të mesme


Stil i thjeshtë për flokë të mesme

Me këtë styling, ju mund të krijoni një hairstyle të bukur dhe mos përdorni ndonjë mjet të veçantë styling. Së pari ju duhet të përgatisni lidhje të forta ose të vogla flokësh. Stilizimi i flokëve gjatë natës ndodh në disa faza, së pari ju duhet të lani dhe hidratoni flokët, pastaj flokët, kur laget, ndahen në fije dhe pastrohen mirë.

Pas manipulimeve të tilla, ju duhet të bërtisni elastikën dhe gërshetat në të gjithë kokën tuaj. Sasia dhe trashësia mund të rregullohen në varësi të rezultatit të dëshiruar. Për shembull, për valë të mëdha, mund të bëni vetëm dy gërsheta, dhe për valë të vogla, ju mund të bëni gërsheta të trasha si një gisht. Pasi të gjitha bishtat janë endur, ju mund t'i lidhni me koka të padukshme në krye të kokës dhe shkoni në shtrat.

Në mëngjes, ju duhet të butë thurje braids dhe kreh flokët tuaj, në qoftë se keni nevojë për një efekt të shkëlqyer si valë, ju mund të bërtas pak bishtalec me gishtat tuaj dhe të rregulluar flokët tuaj me llak (" Si të kujdeseni për flokët me onde "). Për valët e lehta, ju duhet të krehni flokët tuaj mirë dhe përdorni një llak të fiksimit të mesëm ose të plotë pa peshë.

A jeni një nga ata miliona gra që po luftojnë me mbipeshën?

Dhe të gjitha përpjekjet tuaja për të humbur peshën nuk patën sukses?

Dhe a keni menduar tashmë për masat radikale? Është e kuptueshme, sepse një shifër e hollë është një tregues i shëndetit dhe një arsye për krenari. Përveç kësaj, kjo është të paktën jetëgjatësia e njeriut. Dhe fakti që një person që humb "paund shtesë" duket më i ri është një aksiomë që nuk kërkon prova.

Styling flokët gjatë natës ose si të ngriheni në mëngjes "me atë këmbë" - 4.2 out of 5 bazuar në 10 vota

A preferoni të lani flokët para gjumit, kështu që herët në mëngjes, para se të zgjoheni plotësisht, mos nxitoni rreth banesës me një peshqir në kokën tuaj?
Çfarë duhet të bëni?
Çfarë duhet të bëni nëse nuk ka shufër dhe hekurosje, dhe unë dua të marr kamxhik të bukur?
A jeni një nga ata miliona gra që po luftojnë me mbipeshën?
Dhe të gjitha përpjekjet tuaja për të humbur peshën nuk patën sukses?
Dhe a keni menduar tashmë për masat radikale?