Популярные статьи
Новости
Интернет-портал «Неформальное образование для всех поколений» - одна из самых мощных платформ Беларуси,

Pages:     || 2 | 3 | 4 | 5 |   ...   | 35 | ПЕДАГОГИЧЕСКОЕ ОБРАЗОВАНИЕ В. Г. МАРАЛОВ ОСНОВЫ САМОПОЗНАНИЯ

Федеральное агенство по образованию Братский Государтвенный университет Кафедра философии и социологии

Что стоит почитать женщинам для поднятия самооценки и умения обращаться с мужчинами. Содержание статьи

  Рано или поздно любой человек перестает довольствоваться имеющимися у него навыками и способностями

Ngjyra kafe shume e lehte. Si të lyej flokët me ngjyrë të bardhë

  1. Si të rilyeni në flokëverdhë?

Shumica e grave kanë lindur ngjyrë kafe të lehta . Nuk është për t'u habitur, sepse për gratë sllave është hije natyrale e flokëve. Eksperimentuar mbi curls e tyre, gratë janë pikturuar në ngjyrë të errët, gështenjë, të kuqe dhe të tjera. Por koha kalon dhe ata duan të kthehen vendlindjen e tyre - flokëverdhë. Si ta bëni? Le të marrim një interes nga mjeshtrit me përvojë.

Faktori kryesor që ndikon në cilësinë e ngjyrosjes së curls është toni i flokëve në një kohë të dhënë. Vajzat me flokë të errëta dhe të kuqe do të duhet që së pari të zbardhen flokët e tyre, përndryshe ju nuk do të arrini efektin e dëshiruar. Për ta bërë këtë, bleni një zbardhues, mundësisht një profesionist, në mënyrë që flokët e lirë të mos kthehen në tërheqje dhe nuk marrin ngjyrë të verdhë . Clarifier bojë, e cila e bën curls lehta në tre ton, është e dobishme vetëm për zonjat me i errët flokë ngjyrë kafe , pjesa tjetër do të ketë nevojë për një qartësues të fortë (6 ton). Fijet e zeza duhet të pikturohen në disa faza (dy ose tre) me një pushim prej dy javësh. Bëni procesin e sqarimit me kujdes, ndiqni udhëzimet. Mos e lani kokën para procedurës. Përzihet në një bojë jo metalike të qeramikës dhe oksidues, bëni një mostër, nëse jeni alergjik ndaj përbërjes që rezulton. Aplikoni kremrat e lëkurës afër fillesë. Butësisht, në mënyrë që bojë të mos futet në sy, shpërndani qartësin mbi sipërfaqen e kokës në mënyrë të barabartë. Vishni një qese celofani. Prisni për kohën e përcaktuar në udhëzimet (20-40 minuta), lani bojë me ujë të ngrohtë. Pastaj përsëritni veprimin me shampo. Në fund, përdorni balsam, aplikoni atë në flokët tuaj, prisni tri minuta, lani atë.


Pas kësaj procedure, flokët kanë nevojë për kujdes të veçantë. Kur merrni një dush, lani flokët tuaj jo vetëm me shampo, por përdorni edhe një balsam ushqyes për hidratim. Mos përdorni shampo. Pas gjysmëhënës, fillesat tuaja të lehta mbeten për të dhënë tonin e dëshiruar. Përsëri, ne blej bojë: kafe të lehta, të lehta bjonde, ashen dritë kafe (cila hije ju pëlqen). Dhe hap pas hapi, si në përshkrimin e mësipërm, përsëritni ngjyrosjen.


Pronarët e curls të lehta nuk kanë nevojë për ndonjë sqarim. Është e mjaftueshme për të blerë bojëra dhe bojëra curls. Vetëm për shkak të larmi të madhe të toneve të nevojshme nuk është aq e lehtë për të marr. Për gratë me sy të lehta dhe lëkurë të ndershme, ekspertët rekomandojnë bionde të lehta, ngjyrë kafe ngjyrë hiri . Zonja e errët më mirë të mos përdorin këto ngjyra. Bjellorusi prej bakri shkon me sy të kaltër, vajzat me sy të gjelbër. Bjonde mesatare është shumë popullore, e cila është e përshtatshme për çdo lloj të lëkurës. Ky ton mund të arrihet nga brondirovaniem. Në shtëpi, ju nuk e bojës kështu, kështu që pa shkuar në një sallon bukurie nuk mund të bëjë.


Ka disa rregulla për kujdesin e flokëve kafe të lehta. Kështu që ata nuk janë të shurdhër dhe të pajetë, është e nevojshme për të bërë maska ​​nga kozmetikës natyrore një herë në shtatë ditë. E popullarizuar në mesin e maskave bjonde të ushqyera me mjaltë. Përbërja është si më poshtë: dy lugë mjaltë dhe një xhel me aloe vera, përzierje, shpërndajnë në mënyrë të barabartë curls. Pas 25-30 minutash, pije kokën, duke përdorur shampon. Nëse xhel nuk është në dorë, banesa e shtëpisë (aloe) mund ta zëvendësojë atë. Pritini disa fletë, vendosni në një vend të ftohtë për një ditë, pastaj hiqni qëren. Mix pulpë me mjaltë. Curls juaj do të duket si në reklamat, dhe do të bëhet pak më të ndritshme.


Siç mund ta shihni, mund të merrni një ngjyrë kafe të lehtë në shtëpi, gjëja kryesore është që të jeni të duruar. Vajzat me flokë të kuqe, me flokë të zeza ose duke aplikuar hije të ndryshme të kuqe, patëllxhan janë mjaft të vështirë për të larë off bojë. Ndryshojnë rrënjësisht ngjyra e tyre do të ndihmojë mjeshtrave me përvojë të salloneve të bukurisë.

Pa marrë parasysh sa kalon koha dhe shumë vajza ende zgjedhin për veten e tyre ngjyrat më të natyrshme dhe të njohura përreth. Natyrisht, kjo ndikon në një zgjedhje të caktuar. Hije të lehta për flokët, fotografitë e të cilave mund të gjenden në internet, tani janë shumë të njohura. Sigurisht, më shpesh ka fotografi të yjeve të filmave, tregojnë biznesin. Në shembujt e tyre është shumë e lehtë të kuptohet se cilat opsione janë në modë dhe relevante dhe cilat duhet të shmangen.

Nëse marrim parasysh ngjyrën e flokëve ngjyrë kafe, bojë e këtij lloji ofrohet nga pothuajse çdo kompani. Do të jenë të dyja, dhe firmat të cilat kohët e fundit kanë filluar ekzistencën. Natyrisht, do të ishte logjike të merren parasysh opsionet më të njohura të ngjyrosjes. Vetëm në këtë bazë mund të kuptohet se cilët ngjyrë janë tani në kulmin e popullaritetit dhe cilat janë më të mira për të refuzuar.

Si të rilyeni në flokëverdhë?

Natyrisht, gjithçka do të fillojë me zgjedhjen e ngjyrës, por mos harroni se:

Natyrisht, gjithçka do të fillojë me zgjedhjen e ngjyrës, por mos harroni se:

  1. "Dark Brown" konsiderohet si një nga më të njohurat , dhe shumë vajza zgjedhin atë për vete.
  2. Nëse natyraliteti është më i rëndësishmi për ju, atëherë ju duhet të zgjidhni ngjyrat që janë shumë afër asaj që keni tani. Në mënyrë tipike, ky lloj i mjeteve nuk është shumë intensive, kështu që ngjyrosni ato të errëta ose ngjyra të lehta Do të jetë mjaft e vështirë.
  3. Nëse dëshironi të ndryshonimënyrë dramatike ngjyrën e bjondit për të ngjyrosur flokët e saj në një grua me flokë kafe, është e këshillueshme të braktisni zbatimin e pavarur të kësaj procedure. Është më mirë të ktheheni te specialistët. Sidomos ajo ka të bëjë me vajzat që duan të shkojnë nga errësira në dritë.
  4. Mos harroni se vetëm ngjyrosje në ngjyrë kafe të lehta do të marrë forcën tuaj maksimale . Zakonisht, aq më e natyrshme duhet të jetë hija e flokëve, aq më shumë kohë dhe përpjekje do të duhet të harxhojë për ta fituar atë.

Si të rilyeni në flokëverdhë?
Si ta bëni?
Si të rilyeni në flokëverdhë?